هزینه طراحی سایت

عوامل موثر در هزینه طراحی سایت را بشناسید

 هزینه طراحی سایت به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد. از جمله این عوامل می توان به دامنه، هاست، قالب، دانش طراح سایت، نحوه طراحی سایت و بسیاری از عامل های دیگر اشاره نمود. اگر در پی طراحی سایت هستید و هزینه طراحی سایت برایتان بسیار اهمیت دارد در این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید عوامل تاثیرگذار بر قیمت طراحی سایت را شناسایی نمایید

دامنه و هزینه طراحی سایت


یکی از عواملی که بر هزینه طراحی سایت تاثیر مستقیم دارد، دامنه است. اجازه بدهید تا این مورد را به صورت کامل تر برای شما توضیح بدهیم تا بهتر متوجه شوید.
همانطور که گفته شد، مورد اول دامنه است. دامنه به آدرس سایت شما گفته می شود که کاربران با سرچ آن سایت شما را پیدا می کنند. دامنه همان آدرس سایت ما می باشد.
به طور مثال: وقتی ما در پی سایتی به نام ورنا هستیم، آدرس این سایت را در موتورهای جستجو تایپ کرده و ان را از طریق موتورهای جستجو مورد بررسی قرار می دهیم. دامنه شما می تواند با پسوند های مختلف دات آی آر، دات کام، دات نت و بسیاری از پسوندهای دیگر  ثبت شود. نکته جالب در این باره هزینه در نظر گرفته شده برای هر دامنه است. هر دامنه قیمت خاص خود را دارد.

دامنه سایت


هزینه دامنه های مختلف در طراحی سایت


دامنه که پسوند دات آی آر دارد بسیار ارزانتر از دامنه دات کام می باشد. پس اولین فاکتوری که باید به آن دقت کنیم اسم دامنه می باشد. البته داخل ایران بیشتر از دامنه های با پسوند ir. و com. استفاده می شود. انتخاب با خود شماست، اینکه شما کدام یک از این دو را  انتخاب کنید روی هزینه طراحی سایت تاثیر گذار خواهد بود. در صورتی که در جستجوی یک شرکت طراحی سایت درقزوین می باشید ورنا وب یکی از معتبرترین شرکت های طراحی وب سایت در کشور می باشد.


هاست و هزینه طراحی سایت


 مورد بعدی تاثیر گذار بر هزینه طراحی سایت هاستی است که برای سایت شما در نظر گرفته می شود.  هاست در واقع یک کامپیوتری است که ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته به اینترنت وصل می باشد و به همین دلیل است که وقتی سایتی  روی هاست قرار میگیرد همیشه و از همه جای دنیا قابل دسترسی می باشد. به همین منظور است هاست بر روی هزینه طراحی سایت اثرگذار خواهد بود، که سایت شما روی چه هاستی طراحی شود روی هزینه تمام شده بسیار تاثیر گذار میباشد.
به طور مثال اگر هاست شما در داخل ایران قرار باشد یا در کشور های خارجی یکی از این فاکتورها است و  می‌تواند روی هزینه طراحی سایت شما تاثیر بگذارد. اگر شما بخواهید سایتتون را با روش های کد نویسی طراحی بکنید احتمالا نیازمند هاست ویندوز باشید اما اگر بخواهید با استفاده از  cms که در ادامه همین مقاله در رابطه با آن توضیح خواهیم داد سایت طراحی بشود از هاست لینوکس استفاده باید بشه  و این نوع هاست می تواند روی هزینه طراحی سایت شما تاثیر بگذارد.

هاست و هزینه سایت


کیفیت و امنیت هاست تاثیرگذار در هزینه طراحی سایت


با توجه به اینکه اطلاعات سایت شما روی هاست قرار می گیرد بسیار مهم است که که هاست یا کامپیوتر از سطح ایمنی بالایی برخوردار باشد متاسفانه شاهد این بوده ایم که بعضی از دوستان که سایتشون را  با هزینه خیلی کم طراحی می کنند در ادامه با مشکلات امنیتی دچار می‌شوند و سایتشون هک میشود. بنابراین یکی از موارد خیلی مهمی که روی امنیت سایت شما و روی هزینه طراحی سایت می تواند تاثیر گذار باشد، کیفیت و امنیت هاست است.


پرداخت هزینه های اندک برای طراحی سایت به چه قیمتی؟!


هزینه طراحی سایت به صورت اندک به افراد ناکارآمد هزینه ها و تبعات بسیار زیادی را با خود به همراه دارد. خیلی از دوستان از ما میپرسند که بعضی از شرکت ها با صد هزار تومان برای ما سایت طراحی می  کنند اما به این مورد هیچ وقت دقت نمی کنند که هاست مناسب گاهی اوقات قیمتش ۲۰۰ هزار تومان، ۵۰۰ هزار تومان و یا بالاتر می باشد و من از این دوستان این سوال را می پرسم آیا ممکن است که یک طراح با نصف هزینه‌ ای که برای هاست خرج کرده برای شما سایت انجام بدهد؟
پس به این نکته مهم توجه داشته باشید هاستی که تهیه می شود بسیار مهم می باشد و موفقیت کسب و کار شما را تضمین می کند حال اینکه شما چه کاری می خواهید انجام بدهید روی هاست تاثیر گذار خواهد بود.

هزینه طراحی سایت ارزان


قیمت های تعیین شده در طراحی سایت 


مثلا اگر بخواهید یک سایت شرکتی طراحی کنید، قطعاً شما به فضای کمتری نیاز خواهید داشت و هزینه هاست کمتر خواهد بود اما اگر بخواهید یک سایت فروشگاهی طراحی بکنید و بسازید و در داخل آن صدها و یا هزاران محصول قرار بدهید قطعاً نیازمند فضای بیشتری هستید اگر سایت فروشگاهی طراحی میکنید سرعت برای شما بسیار مهم خواهد بود و باید هاستی تهیه شود که از عملکرد و کارایی مناسبی برخوردار باشد پس این دومین فاکتوری است که تاثیر بسیار زیادی در قیمت طراحی سایت دارد. در هنگام پرداخت هزینه طراحی سایت حتما به هاست آن توجه کنید.


 روش های تاثیرگذار بر هزینه طراحی سایت


 در حالت کلی دو روش برای طراحی سایت وجود دارد:
1- طراحی سایت با استفاده از کد نویسی
 ۲- طراحی سایت با سیستم های آماده
 هر کدام از این دو روش خودش چندی زیر شاخه دارد و این که کدام روش برای کسب و کار شما مناسب می باشد بستگی به کاری که شما می‌خواهید انجام دهید دارد. به یاد داشته باشید با توجه به نوع نیازتان یکی از دو روش بالا را انتخاب کنید. این دو روش اصلی ترین گزینه های تاثیرگذار بر هزینه طراحی سایت هستند.


امکانات در طراحی سایت 


امکانات در طراحی سایت مورد بعدی امکانات مورد نیاز برای سایت می باشد
 این که چه امکاناتی در داخل سایت شما باید قرار گرفته شود بسیار مهم است. در ادامه چند مورد از این امکانات را که بر هزینه طراحی سایت تاثیرگذار است را بیان می کنیم.
- اگر بخواهید از درگاه پرداخت در داخل سایت استفاده کنید قطعاً این مورد روی هزینه سایت شما تاثیر گذار خواهد بود.
- اگر بخواهید قابلیت عضویت بگذارید تاثیر گذار هست.
-اگر بخواهید فرم های مشاوره بگذارید و قابلیت ارسال اس ام اس به سایتتون اضافه کنید ساختار کد نویسی را بهینه کنید قابلیت چت آنلاین بگذارید یا امکانات دیگر همه این موارد می‌تواند در هزینه طراحی سایت شما تاثیر گذار باشد.

 

طراحی سایت حرفه ای

زمان عاملی تاثیرگذار بر هزینه طراحی سایت 


اما مورد بعد زمان مورد نیاز برای طراحی سایت می باشد. زمانی که ما پروژه می گیریم یک حساب و کتاب می کنیم  و به عنوان مثال تخمین می‌زنیم که برای طراحی این سایت ۳۰ ساعت باید زمان بگذاریم و با توجه به زمانی که تخمین زده ایم یک هزینه ای را مشخص می کنیم اینکه این زمان چگونه محاسبه می شود بستگی به امکاناتی دارد که شما از ما می خواهید تا در سایت تان از آن ها استفاده کنیم صحبت هایی که در هنگام مشاوره با ما آنها را مطرح می‌کنید. با توجه به امکانات مورد نظر شما و مواردی که مد نظر شما است ما یک برآوردی از زمان مورد نیاز انجام می دهیم و طبق آن هزینه طراحی سایت شما را محاسبه می کنیم.


پشتیبانی از دیگر عوامل تاثیرگذار بر هزینه طراحی سایت


یکی از معیارهای بسیار مهم برای طراحی سایت پشتیبانی می باشد. پشتیبانی در هزینه طراحی سایت تاثیرگذار خواهد بود.  وقتی که شما سایت خود را تحویل می گیرید شروع به فعالیت می‌کنید ممکن است که با مشکلاتی مواجه شوید ممکن است سایت شما مشکل امنیتی پیدا بکند یا یک اتفاقی بیفتد که در روند طبیعی سایت شما تاثیر بگذارد و باعث اختلال شود این که طراح سایت شما از شما پشتیبانی کنه و مشکلات فنی را برطرف کنه بسیار مهم است  ما به شما تضمین می دهیم که کسانی که سایت را با هزینه خیلی کم طراحی می‌کنند برای بحث پشتیبانی سایت شما زمان نمی گذارد پس به این مورد خیلی خیلی مهم دقت کنید.

پشتیبانی سایت


آموزش  و هزینه طراحی سایت


 زمانی که شما سایت خود را تحویل می گیرید نیاز به آموزش دارید که بتوانید سایت را مدیریت کنید برخی از شرکت های طراحی سایت زمانی که سایت را تحویل میدهند دیگر با آموزش آن به مشتری کاری ندارند. در صورتی که این روش مناسبی نیست و به شما آسیب خواهد زد و بودجه شما را از بین خواهد برد. این که طراح سایت شما آموزش های مورد نیاز را  در اختیارتان بگذارد که شما بتوانید سایت خود را مدیریت کنید بسیار مهم می باشد. چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتر و مشاوره بیشتر دارید به سایت ورنا وب مراجعه کنید و با کارشناسان ما در تماس باشید. هزینه طراحی سایت با تیم ورنا نسبت به تراز سایر شرکت ها کمتر بوده و کیفیت بیشتری را نیز با خود به همراه دارد