هزینه طراحی سایت چگونه محاسبه می شود؟


عوامل بسیاری بر هزینه طراحی سایت تاثیر گذار (مصالح مورد نیاز برای طراحی سایت) می باشد.  دامنه، هاست، مثل  روشی که سایت ما بر اساس آن طراحی می شود  ابزار ها و امکانات مورد نیازشما و خیلی موارد دیگر که این ها روی قیمت نهایی  و زمان اجرای طرح تاثیر می گذارد.
اجازه بدهید تا این موارد را به صورت کامل تر برای  شما توضیح بدهیم تا شما بهتر متوجه شوید
مورد اول دامنه است. دامنه همان آدرس سایت ما می باشد مثلا وقتی ما وارد سایت گوگل می شویم بالای مرورگر تایپ می کنیم www.google.com به اسم سایت شما اصطاحا می گوئیم دامنه، دامنه شما می تواند با پسوند های مختلف ثبت شود مانند دات آی آر، دات کام، دات نت،  نکته ای که باید به آن دقت کنیم این است که هزینه دامنه ها با همدیگه متفاوت می باشد.  دامنه که پسوند دات آی آر دارد بسیار ارزانتر از دامنه دات کام می باش. پس اولین فاکتوری که باید به آن دقت کنیم اسم دامنه می باشد  البته داخل ایران بیشتر از دامنه های با پسوند  ir. و com. استفاده میشود.  و اینکه شما کدام یک از این دو را  انتخاب کنید روی هرینه طراحی سایت تاثیر گذار خواهد بود.
هاست
مورد بعدی هاستی است که  برای سایت شما در نظر گرفته شود  هاست در واقع یک کامپیوتری است که ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته به اینترنت وصل می باشد و به همین دلیل است که وقتی سایتی  روی هاست قرار میگیرد همیشه و از همه جای دنیا قابل دسترسی می باشد این که سایت شما روی چه هاستی طراحی شود روی هزینه تمام شده بسیار تاثیر گذار میباشد مثلاً اگر هاست شما در داخل ایران قرار باشد یا در کشور های خارجی یکی از این فاکتورها است و  می‌تواند روی هزینه سایت شما تاثیر بگذارد اگر شما بخواهید سایتتون را با روش های کد نویسی طراحی بکنید احتمالا نیازمند هاست ویندوز باشید اما اگر بخواهید با استفاده از  cms که در ادامه همین مقاله در رابطه با آن توضیح خواهیم داد سایت طراحی بشود از هاست لینوکس استفاده باید بشه  و این نوع هاست می تواند روی هزینه سایت شما تاثیر بگذارد.
مورد بعدی کیفیت و امنیت هاست می باشد
با توجه به اینکه اطلاعات سایت شما روی هاست قرار می گیرد بسیار مهم است که که هاست یا کامپیوتر از سطح ایمنی بالایی برخوردار باشد متاسفانه شاهد این بوده ایم که بعضی از دوستان که سایتشون را  با هزینه خیلی کم طراحی می کنند در ادامه با مشکلات امنیتی دچار می‌شوند و سایتشون هک میشود یکی از موارد خیلی مهمی که روی امنیت سایت شما و روی هزینه سایت می تواند تاثیر گذار باشد کیفیت و امنیت هاست می باشد خیلی از دوستان از ما می پرسند که بعضی از شرکت ها با صد هزار تومان برای ما سایت طراحی می  کنند اما به این مورد هیچ وقت دقت نمی کنند که هاست مناسب گاهی اوقات قیمتش ۲۰۰ هزار تومان، ۵۰۰ هزار تومان و یا بالاتر می باشد و من از این دوستان این سوال را می پرسم آیا ممکن است که یک طراح با نصف هزینه‌ای که برای هاست خرج کرده برای شما سایت انجام بدهد. پس به این نکته مهم توجه داشته باشید هاستی که تهیه می شود بسیار مهم می باشد و موفقیت کسب و کار شما را تضمین می کند حال اینکه شما چه کاری می خواهید انجام بدهید روی هاست تاثیر گذار خواهد بود  مثلا اگر بخواهید یک سایت شرکتی طراحی کنید قطعاً شما به فضای کمتری نیاز خواهید داشت و هزینه هاست کمتر خواهد بود اما اگر بخواهید یک سایت فروشگاهی طراحی بکنید و بسازید و در داخل آن صدها و یا هزاران محصول قرار بدهید قطعاً نیازمند فضای بیشتری هستید اگر سایت فروشگاهی طراحی میکنید سرعت برای شما بسیار مهم خواهد بود و باید هاستی تهیه شود که از عملکرد و کارایی مناسبی برخوردار باشد پس این دومین فاکتوری است که تأثیر بسیار زیادی در قیمت طراحی سایت دارد.
روش طراحی سایت
در حالت کلی دو روش برای طراحی سایت وجود دارد
1- طراحی سایت با استفاده از کد نویسی
۲- طراحی سایت با سیستم های آماده
هر کدام از این دو روش خودش چندی زیر شاخه دارد و این که کدام روش برای کسب و کار شما مناسب می باشد بستگی به کاری که شما می‌خواهید انجام دهید دارد.
مورد بعدی امکانات مورد نیاز برای سایت می باشد
این که چه امکاناتی در داخل سایت شما باید قرار گرفته شود بسیار مهم است
- اگر بخواهید از درگاه پرداخت در داخل سایت استفاده کنید قطعاً این مورد روی هزینه سایت شما تاثیر گذار خواهد بود.
- اگر بخواهید قابلیت عضویت بگذارید تاثیر گذار هست.
-اگر بخواهید فرم های مشاوره بگذارید و قابلیت ارسال اس ام اس به سایتتون اضافه کنید ساختار کدنویسی را بهینه کنید قابلیت چت آنلاین بگذارید یا امکانات دیگر همه این موارد می‌تواند در هزینه طراحی سایت شما تاثیر گذار باشد.
اما مورد بعد زمان مورد نیاز برای طراحی سایت می باشد
زمانی که ما پروژه می گیریم یک حساب و کتاب می کنیم  و به عنوان مثال تخمین می‌زنیم که برای طراحی این سایت ۳۰ ساعت باید زمان بگذاریم و با توجه به زمانی که تخمین زده ایم یک هزینه ای را مشخص می کنیم اینکه این زمان چگونه محاسبه می شود بستگی به امکاناتی دارد که شما از ما می خواهید تا در سایت تان از آن ها استفاده کنیم صحبت هایی که در هنگام مشاوره با ما آنها را مطرح می‌کنید. با توجه به امکانات مورد نظر شما و مواردی که مد نظر شما است ما یک برآوردی از زمان مورد نیاز انجام می دهیم و طبق آن هزینه طراحی سایت شما را محاسبه می کنیم.
و اما مورد آخر
یکی از معیارهای بسیار مهم برای طراحی سایت پشتیبانی می باشد  وقتی که شما سایت خود را تحویل می گیرید شروع به فعالیت می‌کنید ممکن است که با مشکلاتی مواجه شوید ممکن است سایت شما مشکل امنیتی پیدا بکند یا یک اتفاقی بیفتد که در روند طبیعی سایت شما تاثیر بگذارد وباعث اختلال شود این که طراح سایت شما از شما پشتیبانی کنه و مشکلات فنی را برطرف کنه بسیار مهم است  ما به شما تضمین می دهیم که کسانی که سایت را با هزینه خیلی کم طراحی می‌کنند برای بحث پشتیبانی سایت شما زمان نمی گذارد پس به این مورد خیلی خیلی مهم دقت کنید.  زمانی که شما سایت خود را تحویل می گیرید نیاز به آموزش دارید که بتوانید سایت را مدیریت کنید برخی از شرکت های طراحی سایت زمانی که سایت را تحویل میدهند دیگر با آموزش آن به مشتری کاری ندارند. در صورتی که این روش مناسبی نیست و به شما آسیب خواهد زد و بودجه شما را از بین خواهد برد. این که طراح سایت شما آموزش های مورد نیاز را  در اختیارتان بگذارد که شما بتوانید سایت خود را مدیریت کنید بسیار مهم می باشد. چنانچه نیاز به راهنمایی بیشتر و مشاوره بیشتر دارید به سایت ورنا وب مراجعه کنیدو با کارشناسان ما در تماس باشید.