چرا خرید بک لینک اشتباه است

چرا خرید بک لینک اشتباه است؟

خرید بک لینک می تواند سایت شما را توسط Google جریمه کند ، اما اگر اصول و معیارهای ایجاد لینک را به خوبی می دانید و آنها را رعایت می کنید ، بدون مجازات شدن می توانید از تاثیر آن بهره مند شوید.

بک لینک را از دیدگاه گوگل بخرید

تقریباً همه وب مسترها از تأثیر منفی خرید بک لینک بر روی سئوی خود آگاهی دارند. یکی از رایج ترین سؤالات مطرح شده توسط کاربران این است که "خرید لینک بک لینک از سایت های سطح بالا چه تاثیری بر روی سایت خودشان می گذارد؟ چگونه گوگل می داند که کاربر برای آن پول پرداخت کرده است؟

پاسخ دادن به این سؤال بسیار آسان است ، خرید بک لینک کار مناسبی نیست! اگر به دنبال موقعیت مناسب در نتایج گوگل هستید و برنامه ای طولانی مدت برای تجارت خود دارید ، خرید بک لینک نمی توانند روش مناسبی باشد زیرا ممکن است در آینده شما را به مشکلات جدی مانند جریمه های سایت گوگل مواجه کنند.

 

به عبارت ساده ، گوگل بک لینک ها را به عنوان رأی مثبت کاربران یا سایت های دیگر در صفحه یا سایت شما تشخیص می دهد. با کسب آرا بیشتر ، شانس پیروزی در انتخابات گوگل را خواهید داشت. گوگل صراحتاً اظهار داشته است که کسانیکه بک لینک خریداری می کند بر خلاف سیاست های گوگل رفتار می کنند و یک تخلف محسوب می شود. مشکل از زمانی شروع می شود که کاربران بر این باورند که با خرید رأی ، می توانند موتور جستجو را فریب دهند و در این انتخابات پیروز شوند ، اما نظارت گوگل بر روی خرید بک لینک بسیار پیچیده و قدرتمند است.

 

تأثیر بک لینک ها در نتایج Google

 

اگر بک لینک شما از یک وب سایت قابل اعتماد و دارای رتبه بالا باشد ، قطعاً تأثیر بیشتری بر روی سئو سایت شما خواهد گذاشت. این باعث شده است که در چند سال گذشته بک لینک از وب سایتهای قوی با قیمت های بالا استفاده شود. گوگل موضوع سایت را با توجه به کلمات موجود در اطراف یک لینک تشخیص می دهد.

به عنوان مثال ، بسیاری از سایتها در صفحات خود به آمازون اشاره می کنند که معمولاً در جملات آنها کلمه "کتاب" وجود دارد ، بنابراین با جستجوی این کلمه در گوگل ، سایت آمازون را بعد از کتابخانه گوگل دوم مشاهده خواهید کرد ، اما برای آمازون با اندازه و قدرت زیاد ، کلمه "اتومبیل" به عنوان کلمه کلیدی شناخته نمی شود زیرا حاوی ورودی مناسبی برای آمازون نخواهد بود.

در نتیجه ، خرید بک لینک در صورتی موثر واقع خواهد شد که سایتی که از آن بک لینک می گیرید مرتبط با صنعت شما باشد.

 

گوگل چگونه بک لینک را تشخیص می دهد

 

Google روشهای گوناگونی برای کشف لینک های برگشتی توسط وب سایت ها دارد. از همه مهمتر ، تیم ویژه Google برای مقابله با این پدیده است که هیچ عملکردی به جز گشت و گذار در اینترنت و شناسایی سایت های که لینک می فروشند ندارد. اگر سایت مناسبی را برای خرید بک لینک پیدا کردید ، پس مطمئن باشید گوگل هم می توانند آن را خیلی راحت پیدا کنند.

شاید فکر کنید که Google وقت کافی برای بررسی همه سایت ها و صفحات و مکان های فروش بک لینک ندارد ، این یک ایده خوب است! اما رقبای آنها معمولاً به سایتهایی نگاه می کنند که دارای بک لینک های بیش از حد هستند و به بسیاری از صفحه ها با مضامین مختلف پیوند دارند و گوگل به طور مستقیم توسط این افراد گزارش می شود.

در این حالت ، یک متخصص سایت را بررسی می کند و اگر مطمئن باشد که بک لینک را روی آن خرید و فروش می کند، آن سایت را به صورت دستی جریمه می کنند. سایتی که به این روش مجازات می شود ، پیامی را در Google Dashboard دریافت می کند که به کنسول آن و در بخش Manual Actions با موضوع پیوندهای غیر طبیعی مواجه خواهد شد.

Google کاربران را ترغیب می کند تا سایت هایی که از این روش استفاده می کنند و قصد فریب موتور جستجو گوگل را دارند را به گوگل معرفی کنند. با این کار هم وب سایت فروشنده و هم سایت خریدار توسط Google مجازات می شوند. تعداد پیوندهای سایت شما در یک بازه زمانی خاص و زمینه سایتهای مرجع یکی دیگر از معیارهای Google برای شناسایی سایتهای سوءاستفاده است.

 

نکات مهم در خرید بک لینک

 

اگر همچنان اصرار دارید این کار را انجام دهید و روشهای اصولی و بهتری مانند تولید محتوا را دوست ندارید ، قبل از هزینه کردن و در نظر گرفتن موارد احتمالی ، نکات زیر را در نظر بگیرید و خطر مجازات سایت خود را کاهش دهید:

بک لینک ها را در فواصل منظم خریداری کنید. پیشنهاداتی مانند تبلیغات در 10 سایت با صفحات 2 و 3 انتخاب مناسبی نیست.

با صاحب سایت به طور مستقیم تماس بگیرید و با کارگزاران تبلیغات همکاری نکنید.

با سایتهایی که لینک ها را بطور گسترده می فروشند همکاری نکنید.

فقط پیوندهایی را از وب سایتهای مرتبط با حوزه کاری خود خریداری کنید.

به جای تبلیغات متنی در سایت های نوار کناری یا پاورقی ، از تبلیغات محتوا و محتوای خصوصی (خرید گزارش تبلیغات) استفاده کنید.

به جای خرید بک لینک در تمام صفحات سایت ، در یک یا چند صفحه خاص تبلیغ کنید.

درصد پیوندهای خریداری شده به کل پیوندهای طبیعی سایت کمتر از 10٪ باشد.

 

اشتباهات متداول در خرید بک لینک

 

با یک جستجوی ساده در اینترنت ، بسیاری از وب سایت های ایرانی و خارجی را پیدا می کنید که بک لینک را با عناوین جذاب و مؤثر به فروش می رسانند. اگر تجربه خرید بک لینک را ندارید و اثرات مخرب آنها را نمی دانید ، ممکن است به راحتی توسط این سایتها فریب داده شده و سایت سئو خود را برای همیشه نابود کنید. تصویر زیر نمونه هایی از تبلیغات فریبنده ای که بک لینک های کم کیفیت را می فروشند را نشان می دهد.

یکی از فن آوری های جدید در فضای اینترنت سئوی منفی است که با هدف از دست دادن وب سایت رقبا انجام می شود. با این حال ، بسیاری از افراد به منظور بهبود وضعیت سایت خود و خرید بک لینک ، یک سئو منفی در سایت خود انجام می دهند. بیایید نگاهی به برخی از این بیندازیم:

 

خرید بک لینک ارزان قیمت برای سایت

 

اگر بک لینک ها ارزان هستند ، این بدان معنی است که هر کس می تواند به راحتی در همان فضایی که در آن هستید پیوندهایی را برای خود ایجاد کنید و با افزایش تعداد این لینک ها در سایت ، از ارزش و اعتبار منتقل شده به هر یک از این سایت ها کاسته می شود.

همچنین ، ممکن است Google سایت هایی را با پیوندهای خارجی زیادی به عنوان بک لینک یا سبک اسپم تعیین کند ، بنابراین بهتر است از حضور در این فضا خوداری کنید. در صورتی که در جستجوی یک شرکت برای طراحی سایت در قزوین می باشید ورنا وب یکی از معتبرترین شرکت های طراحی وب سایت در قزوین می باشد که سابقه 10 ساله در زمینه های طراحی سایت و سئو دارد. 

 

بک لینک انبوه خریداری نکنید

 

این سایتها علاوه بر ارزان بودن ، به تعداد زیادی پیوند اشاره می کنند. همان نکاتی که گفتیم برای خرید بک لینک ارزان قیمت برای این دسته کاربرد دارد. علاوه بر این ، وقتی پیوند خود را در مدت زمان کوتاهی در بسیاری از سایت ها قرار می دهید ، در عمل به Google اطلاع می دهید که این سایتها عادی نیستند.

گوگل می داند که شما سال گذشته 50 پیوند به سایت خود داشتید و این تعداد به طور ناگهانی در یک بازه زمانی کوتاه ، به عنوان مثال یک ماه ، به 2500 پیوند افزایش می یابد. پیوندهای تعریف شده با کلمه کلیدی در سایتهای کم ارزش قرار می گیرند. در این حالت ، الگوریتم پنگوئن کار اسانی برای شناسایی غیر طبیعی بودن لینک سازی سایت شما خواهد داشت.

 

سایت های که بک لینک رایگان می دهند!

 

این روش می تواند بدترین و کمترین راه برای ایجاد پیوندهای خارجی در نظر گرفت. ابزارهای آنلاین آدرس سایت شما را دریافت می کنند و آن را در هزاران سایت فهرست یا ابزار تست آنلاین درج می کنند. با انجام این کار ، علاوه بر پیوندهای صفحات کم ارزش ، در مدت زمان کوتاه تعداد زیادی لینک ایجاد کرده ام. بک لینک رایگان را جدی نگیرید و حدالامکان از آن دوری کنید تا اسیبی به سایت شما نزنند.

 

خرید بک لینک خارجی

 

روش معمول دیگر برای فریب شما استفاده از عباراتی مانند خرید بک لینک خارجی یا خرید بک لینک معتبر است که باعث می شود فکر کنید که برای سایت شما مفید خواهد بود. همانطور که قبلاً گفتیم ، مهمترین معیار ما برای دریافت لینک از یک سایت ارتباطات موضوعی و مناسب بودن آن است. در حالی که بیشتر این سایتها فقط گزینه رتبه بندی اعتباری بالایی دارند و هیچ ارتباطی عینی با سایت شما ندارند.

 

آموزش حرفه ای در خرید بک لینک و گزارش های تبلیغاتی (رپورتاژ آگهی)

 

یكی از مهمترین عوامل مؤثر در قرارگیری در نتایج Google ، رعایت استانداردهای ایجاد لینک داخلی و البته تدوین استراتژی برای ایجاد پیوندهای خارجی است.

خرید بک لینک می تواند سایت شما را توسط Google جریمه کند ، اما اگر اصول و معیارهای ایجاد لینک را به خوبی می دانید ، بدون مجازات شدن می توانید از تاثیر آن بهره مند شوید.

 

سوالات متداول در رابطه با بک لینک

 

تأثیر بک لینک ها در سئو چیست؟

 

خلاصه باید گفت خیلی زیاد! بله ، یکی از مهمترین عواملی که گوگل برای اطمینان و رتبه بندی سایت تعیین می کند ، پیوندهایی است که از سایت های دیگر دریافت می شود. اما فراموش نکنید که هر پیوندی نمی تواند تأثیر مثبتی در مفاهیم سئو داشته باشد ، و عواملی مانند پیوند هدف سایتها ، انتخاب متن لینک صحیح ، زمان بندی و صفحه ای که پیوند را دریافت کرده اند نیز در کیفیت لینک دهنده های شما مؤثر هستند.

 

آیا خرید بک لینک یک تکنیک کلاه سیاه یا خاکستری است؟

 

تکنیک های کلاه خاکستری در واقع همان تکنیک های کلاه سیاه است ، اما در اجرای آنها از قوانین پیروی می کنیم تا گوگل هدف ما و واقعیت پیوندها را نفهمد.

خرید بک لینک به طور حتم از نظر گوگل سبک کلاه سیاه است ، با این وجود اگر معیارهای ساخت لینک های خارجی را ردیابی کرده و به درستی آنها را ردیابی کنید ، می توانید آن را در دسته کلاه خاکستری قرار دهید.

 

بک لینک ثابت یا همان دائمی چیست؟

 

وقتی در مورد خرید بک لینک صحبت می کنیم ، منظور ما پیوندهای متنی در نوار کناری یا پاورقی در سایر صفحات وب سایت است که معمولاً به صورت ماهانه و غیر دائمی فروخته می شوند. با این حال ، در واقعیت ، هر پیوندی که از دامنه دیگر به سایت شما ارائه شود ، بک لینک است.

بک لینک ثابت برای شام شامل آگهی هایی مانند ایجاد پروفایل کاربر در وب سایت های دیگر ، اظهار نظر در وب سایت ها و انجمن ها یا ارسال گزارش است. این پیوندها برای همیشه در سایت های دیگر باقی می مانند و نیازی به تمدید نخواهد داشت.

 

چگونه گوگل می داند که بک لینک ها غیر طبیعی هستند؟

 

الگوریتم پنگوئن یکی از مهمترین ابزارهای Google برای مقابله با پیوندهای غیر طبیعی است. این الگوریتم موارد بسیاری از جمله پراکندگی متن پیوند ، اهمیت موضوعی وب سایت ها ، فعالیت شما در ایجاد لینک ، پیگیری لینک ها و غیره را بررسی می کند. و در صورت مواجه شدن با لینک سازی غیر طبیعی سریعا سایت شما را نتایج گوگل پایین خواهد اورد.